Etsi
  • Sos Ry

Vuoden 2018 hallitus ja aktiivit

Uusi vuosi ja uudet ainejärjestötoimijat! SOS ry:n syyskokouksessa 22.11.2017 valittiin yhdistykselle uusi hallitus ja joukko aktiiveja, jotka pitävät huolta ainejärjestömme toiminnasta vuonna 2018.


Vuoden 2018 hallitus on seuraavanlainen:

  • Puheenjohtaja Minttu Malkamäki (malkamaki.minttu.k@student.uta.fi)

  • Varapuheenjohtaja, Talentia- ja alumnivastaava Maija Pöyhönen (poyhonen.maija.e@student.uta.fi)

  • Sihteeri ja tiedotusvastaava Sanni Heikkinen (heikkinen.sanni.e@student.uta.fi)

  • Rahastonhoitaja Essi Perämaa (peramaa.essi.p@student.uta.fi)

  • Koulutuspoliittinen vastaava Maria Jussila (jussila.maria.h@student.uta.fi)

  • Tapahtumavastaava Pirjo Ojanen (ojanen.pirjo.a@student.uta.fi)

  • Ympäristö- ja sossulavastaava Maiju Koivuranta (koivuranta.maiju.e@student.uta.fi)

  • Kulttuuri- ja yhdenvertaisuusvastaava Annakaisa Paasto (paasto.annakaisa.j@student.uta.fi)

Lisäksi vuoden 2018 aktiivit:

  • Koulutuspoliittinen vastaava Ilona Sorri (sorri.ilona.h@student.uta.fi)

  • Tuutorvastaavat Tiia Silvan (silvan.tiia.r@student.uta.fi), Hanna Rautiainen (rautiainen.hanna.l@student.uta.fi) ja Janika Kosonen (kosonen.janika.k@student.uta.fi)

  • Kv- ja tapahtumavastaava Anna Lahti (lahti.anna.e@student.uta.fi)

  • Tapahtumavastaavat Milla Berg (berg.milla.i@student.uta.fi), Sanni Saunavaara (saunavaara.sanni.a@student.uta.fi), Hanna Louko (louko.hanna.k@student.uta.fi) ja Rea Räsänen (rasanen.rea.j@student.uta.fi)

  • Varainhankintavastaavat Milla Mölsä (molsa.milla.m@student.uta.fi) ja Jasmiina Ahvenjärvi (ahvenjarvi.jasmiina.m@student.uta.fi)

  • Liikunta- ja hyvinvointivastaava Nanna Gisselberg (gisselberg.g.nanna@student.uta.fi)



Tämä teksti on julkaistu alun perin osoitteessa https://sosry.blogspot.com.

4 katselukertaa0 kommenttia

Viimeisimmät päivitykset

Katso kaikki

Vuoden 2020 hallitus ja aktiivit

Uusi vuosi on vihdoin käynnistynyt myös SOS ry:n osalta, ja näin ollen ainejärjestömme hallitus- ja aktiivijoukko on aloittanut uusin voimin. Tänä vuonna mahtava joukkomme koostuu monipuolisesta kat